تاثیر رنگ ها در تبلیغات 5 نکته جذاب

تاثیر رنگ ها در تبلیغات

امروز میخوایم در مورد یک مسئله مهم و تاثیر گذار در زمینه تاثیرات رنگ ها در تبلیغات صحبت کنیم . امیدوارم این محتوا براتون مفید واقع بشه . پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

معنای رنگ ها در تبلیغات

دو گروه اصلی رنگ داریم اصلی و فرعی . رنگ های اصلی شامل رنگ های : زرد ، قرمز ، آبی که هر کدام شامل معنایی در تبلیغات می شوند که در ادامه به طور کامل به تاثیرات هر کدام از رنگ ها میپردازیم .

 
تاثیر رنگ ها در تبلیغات

رنگ قرمز

قرمز رنگی پر از هیجان و اشتیاق است که البته با معنی خطر هم همراه است . قرمز برای مثال برای دکمه های فراخوانی مناسب است باعث میشه توجه مخاطب رو به خود جلب کنه و مخاطب روی اون کلیک کنه و به طور کل برای همچین چیز هایی مناسب است ولی بهتره از این رنگ با احتیاط استفاده شود زیرا همون طور که اشاره کردیم رنگ قرمز تداعی خطر و ترس هم است برای همین باید با احتیاط و کم استفاده شود . 

شرکت هایی که از این رنگ استفاده کردند : کوکاکولا ، یوتیوب ، مک دونالد

 
 

رنگ آبی

رنگ آبی در اولین چیزی که در ذهن میاد آسمان و دریا را تداعی میکند . این رنگ نشان دهنده ثبات ، ارامش ، اعتماد ، هماهنگی هم است که البته میشه گفت با غم و اندوه هم نیز ارتباطی کم دارد . بسیاری از تبلیغ کنندگان از تم آبی استفاده میکنند . رنگ آبی در گواهی های اعتماد یا حمل و نقل رایگان استفاده میشه .

جالبه بدونید خیلی از بانک های ایرانی و خارجی لوگوشون آبی است یا در آن از آبی استفاده شده که این برای جلب اعتماد مردم است .

شرکت هایی که از این رنگ استفاده کردند : توئیتر ، سامسونگ ، فورد ، بوئینگ ( شرکت هواپیما سازی آمریکایی )

رنگ زرد

رنگ زرد بیانگر نور خورشید است و انرژی مثبت دارد و حس خوشبختی و خوشبینی است . زرد یادآور احساس خوب است و در کنار بقیه رنگ های گرم گزینه ی مناسبی برای استفاده در طراحی سایت است که باعث احساس راحتی به فردی میده که در سایت شما حضور داره

شرکت هایی که ازاین رنگ استفاده می کنند :  اسنپ چت ، شرکت پست ایران

 

رنگ های فرعی

در بالاتر به رنگ های اصلی اشاره کردیم حالا در ادامه چند تا از رنگ های فرعی رو برای شما مثال میزنم مثل رنگ بنفش سبز و نارنجی که در ادامه به انها می پردازیم

 

نارنجی

رنگ نارنجی نشان دهنده خلاقیت ، ماجراجویی و شور و اشتیاق است در نتیجه انرژی این رنگ قرمز و خوش بینی و خوش احساسی رنگ زرد را به ارث برده . رنگ نارنجی باعث راحتی فیزیکی و تحریک اشتها می شود بنابرین بیشتر در برند های غذایی به کار گرفته میشه این رنگ . برای جلب توجه هم به برند خود استفاده میشه این رنگ یا میتونه برند رو متمایز نشون بده .

شرکت هایی که از این رنگ استفاده میکنند : فانتا ،جی بی ال ، مستر کارت

 
 
 

بنفش

رنگ بنفش در علم روانشناسی به رنگ سلطنتی مشهور است . این رنگ با قدرت و تجملات و معنویت هم مرتبط است . از نقاط منفی این رنگ القا غرور و ناکامی است . بیشتر این رنگ در شرکت های شکلات مورد استفاده قرار میگیره برای مثال :  شرکت Cadbury در لوگوی خود از رنگ بنفش بهره گرفته و از رنگ طلایی هم برای ایجاد حس لوکس بودن استفاده کرده تا حس با کلاس بودن و خاص بودن رو به مشتری بده .

این رنگ برای نشان دادن رایحه اسطوخودوس هم به کار میره .

شرکت هایی که از این رنگ استفاده میکنند : یاهو ، فدکس ،Cadbury

 

سبز

رنگ سبز اشاره ای به پول دارد و در عین حال با طبیعت هم ارتباط داره و نشانگر رشد، سلامتی ، دوستی  و سخاوت هم است . این رنگ مناسب برند هایی است که میخواهند ارتباطی پایدار با مشتریان خود داشته باشند . سوپرمارکت بزرگ استرالیایی ( Woolworths) از رنگ سبز استفاده می کند .

شرکت هایی که از این رنگ استفاده می کنند :استارباکس، اسپاتیقای ، لند روور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *