چند نکته مهم درباره تبلیغات بیلبوردی

تبلیغات بیلبوردی

 مقدمه : در خیابان ها ، جاده ها و اتوبان ها همیشه بیلبورد های تبلیغاتی در کنار جاده یا روی پل ها عابر پیاده به چشممان میخورد و تبلیغات شرکت های بزرگی رو هم در انها میبینیم . سال ها است که سرمایه گذاری روی بیلبورد ها برای بسیاری از برند ها حرف اول را برای تبلیغات و بازاریابی را میزند . با کمی فکر کردن و توجه متوجه خواهید شد سرمایه گذاری مالی روی بیلبورد ها قطعا در بلند مدت نتایخ درخشانی خواهند داشت و این خاصیت بازاریابی سنتی است.

با اینکه امروزه تکنولوژی و دیجیتال مارکتینگ هم پیشرفت چشم گیری داشته، هنوز برند های بزرگ تبلیغات به روش سنتی برایشان بازدهی بهتری دارد و به صرفه تر است . 

تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

بیلبورد چیست؟

بیلبورد به تابلوی بزرگی گفته می شود که در فضای مناسبی برای نصب آگهی قرار دارد  که میتونه در اختیار دولت یا شرکت های تبلیغاتی باشد . امروزه تابلو ها بسیار بزرگ و با نورپردازی هستند که از فواصل دور هم قالب دیدن هستند.استفاده از المان‌های تبلیغات محیطی است که بیلبورد یکی از مهمترین آن‌ها محسوب می‌شود. بیلبوردها در میدان‌ها، اماکن تجاری، روی بالن‌ها، روی هواپیماها یا اتوبوس‌های شهری وجود دارند و در منظر دیدگان ظاهر می‌شوند.

تبلیغات محیطی

آشنایی با انواع تبلیغات محیطی و بررسی مزایا و معایب آن‌ها

تبلیغات محیطی هم مثل تمام روش های تبلیغات دیگر مزایا و معایبی دارد و همچنین روش های مختلفی هم دارد که در ادامه کاملا بررسی میکنیم.

 

انواع تبلیغات محیطی:

1_بیلبورد های تبلیغاتی

2_تبلیغات محیطی دیجیتال

3_تبلیغات محیطی ترانزیتی

4_تبلیغات محیطی بر روی پل های هوایی

5_ تبلیغات محیطی متحرک ( مثل کامیون ها یا مترو )

مزایا تبلیغات محیطی

  • مزایا تبلیغات محیطی : یکی از مهم ترین مزایا این روش تبلیغاتی ( تبلیغات بیلبوردی ) معرفی کالا و خدمات و افزایش فروش است . وقتی شما بتوانید محصول و خدمات خود را به بهترین شکل به مشتری معرفی کنید و آنها را به خرید محصول شما یا استفاده از خدماتتون ترغیب کنید پس در نتیجه در صد فروش شما زیاد تر خواهد شد . نکته مهم : محل تبلیغات بیلبورد شما و طراحی بیلبورد تاثیر 100% روی تبلیغات شما دارد . 
  • یکی دیگر از نکات مثبت تبلیغات محیطی این است که : شما راحت و سریع میتوانید محصول  یا خدمات خود را به مشتری معرفی کنید و فرض کنید مشتری چند بار بیلبورد شما را در طی یک ماه ببیند احتمال زیاد به فکر خرید از شما میفته به اصطلاح بخوام بگم شما خودتون رو با زدن بیلبورد تو چشم مردم نگه میدارید. 
 

معایب تبلیغات محیطی

  • بالا بودن هزینه ها در خیلی از موارد
  • دریافت مجوز ها لازم برای ارائه تبلیغات روی بیلبورد
  • قدرت بالای رسانه محیطی برای طراحی بیلبورد
  • مثل تبلیغات دیجیتال نمیشود در صد بازدید را تشخیص داد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *