ساخت تیزر تبلیغاتی چگونه انجام میشه؟

ساخت تیزر تبلیغاتی

اگر قصد دارید یک تیزر تبلیغاتی بسازید یا اگه دوست دارید بدونید تیزر های تبلیغاتی چگونه و با چه امکاناتی ساخته می شوند تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

 
 

ساخت یم تیزر تبلیغاتی اصلا برای ما چه فایده ای دارد و ایا تاثیری روی برند و کار ما دارد ؟ خلاصه باید به شما بگویم بله تاثیراتی که تیزر تبلیغاتی دارد مثل افزایش اگاهی از برند ، افزایش فروش می تونه باعث پیشرفت شمات در زمینه ی کاری تون بشه  در ادامه در مورد 0 تا 100 این موضوع صحبت خواهیم کرد .

ساخت تیزر تبلیغاتی قدم به قدم

تحقیقات و برنامه ریزی

هیچ کاری بدون برنامه ریزی و زمان بندی پیش نخواهد رفت و به مشکل خواهد خورد پس ما در مرحله اول برای ساخت یک محتوای تبلیغاتی با کیفیت تمام عوامل و داده هایی که به دردمون میخوره رو بسنجیم و بررسی کنیم و کار را به صورت مرحله ای بنویسیم و طبق برنامه پیش بریم .

 

تعیین هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی

اول از همه مهم ترین چیزی که در ساخت ویدیو تبلیغاتی هست اینه که هدف شما از ساخت این ویدیو چیست؟

پس با نوشتن انتظارات و اهداف خود از ساخت تیزر میتونید کار و برنامه ریزی خود را راحت تر کنید تا کار سریع تر و راحت تر پیش بره .

اهداف شما میتونه از ساخت تیزر تبلیغات چیزی مثل : جذب مشتری جدید ، برجسته کردن خدمات ، وفادار سازی مشتریان قدیمی و … باشد این اهداف مثال هایی بود میتونه شما از ساخت تیزر چیز دیگری باشد؟

انتخاب انواع ویدئو

قبل ار هر چیز مهم ترین چیز بودجه ای است که در اختیار دارید . اگر قصد دارید تیزر تبلیغاتی بسازید بدون بدون هزینه و تجهیزات ممکن نیست یا کار با کیفیت نمیتونید تحویل مخاطب هدفتون بدید .

شما در مورد محتوا ویدیو و بیننده هدفتون هم فکر کنید و سلیقه مخاطبانتان را هم در نظر بگیرید  به عنوان مثال اگر بیننده ی تبلیغات شما جوانان باشند بهتر است تیزری مناسب شبکه های اجتماعی بسازید مثل اینستاگرام یوتیوب و… ولی اگر مخاطب هدف شما بزرگسالان یا سالخورده ها باشد بهتر است تیزر تبلیغاتی شما مناسب جایگاه های تبلیغاتی تلویزیون باشد . خیلی ها میپرسند چرا؟ بخاطر اینکه جوانان بیشتر در شبکه های اجتماعی فعال هستند و اگر شما تبلیغات موثر و تاثیر گذار برای مخاطب هدفتون کرده باشید میتونید به راحتی مشتری خود یا هر هدفی که از ساخت تیزر تبلیغاتی داشته اید را به دست آورید.

تعیین لحن ویدئو و مدت زمان آن

لحن ویدئو و مدت زمان ویدئو یکی از تاثیر گذارترین عناصر در ساخت تیزر تبلیغاتی هست . شما در ساخت یک محتوا ویدئویی تبلیغاتی باید به زمان توجه زیادی داشته باشید گاهی کوته ترین محتوا های تبلیغاتی بیشترین تاثیر مثبت رو روی مخاطب هدف خود دارند و با یک محتوای کلیدی منظور خود را به مخاطب هدف می رسانند . البته که بستگی به نتیجه ای که از محتوا می خواهید باید زمان را تعیین کنید مثالی که زدم ملاک بر این نیست که حتما محنوا کوتاه باشد .

 

نوشتن سناریو ( فیلم نامه)

در این مرحله باید سناریو خود را بچینید .تمام جزئیات ریز و درشت را باید در فیلم نامه بنویسید به عنوان مثال : دکور صحنه با تمام جزئیات ، اکت های هر بازیگر (حرکت ها) و…

4 سوال مهم که باید در نوشتن سناریو از خود بپرسید؟

1-صحنه چگونه است ؟ پس زمینه چطوره ؟ داستان در شهر رخ میدهد یا روستا و…

2-چه کاری قراره انجام بشه ، مهم ترین اکت بازیگر چیه؟

3-کدام بازیگر اکت را انجام میده؟

4-جهت حرکت دوربین، زوم دوربین کی انجام میشه ؟

این ها نمونه ای از سوالاتی است که باید هنگام نوشتن سناریو از خود بپرسید

ساخت و تدوین ویدئو

ساخت ویدئو ، ویدئو شما میتونه یک انیمیشن باشه یا میتونه یک فیلم با بازیگز های مختلف باشه . اگر قراره ویدئویی که ظبط میشه همراه با بازیگران ظبط بشه شما باید تجهیزاتی را فراهم کنید تا بدون با کیفیت کار خودتون رو بسازید تجهیزاتی مثل ، دوربین ، نور ، میکروفون و ..و باید فراهم بشه تا بتونید به بهترین نحو تیزر خود را اماده کنید. اگر تیزر شما انمیشنی هست که باید با یک بلد کار قرار داد ببنید و سناریو خودتون رو ارائه بدید تا براتون یک انیمیشن با کیفیت اماده کند البته حواستون باشه و قبل از کار قطعی از نمونه کار های شخص مطمئن شوید و کیفیت کار را بسنجید .

تدوین ویدئو

تدوین ویدئو در مورد اول یعنی ظبط میدانی که بازیگران جلوی دوربین می روند نیاز است و نیاز به یک تدوینگر حرفه ای دارید تا تیکه های فیلم های مختلف شما رو به هم بچسباند تا نتیجه کار را ببیند

کنترل نهایی و انتشار

برای بار اخر تمام چیز هایی که مد نظر گرفته بودید را چک کنید و تایید نهایی را بدید تا محتوا اماده انتشار شود . در پلتفرمی که از قبل انتخاب کرده بودید که محتوا نمایش داده بشه محتوا را در انجا به نمایش در اورید و منتظر نتیجه آن باشید. اگر نکات مهم را رعایت کرده باشید قطعا بازخورد خوبی خواهید داشت .

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید .

موفق باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *