چاپ دیجیتال توانست به تنهایی موجب تغییر عظیم در صنعت چاپ جهان شود؛ و این شعاری که ساخت هر چیز غیرممکن ممکن است دوباره زنده شد. با وجود این چاپگرها بسیاری از طرح هایی که غیرقابل چاپ بودند با استفاده از چاپ دیجیتال، امکان چاپ آنها بوجود آمد و افراد مشغول فعالیت در صنعت چاپ به این نتیجه رسیدند که بدون استفاده از چاپ دیجیتال نمی توانند بسیاری از طرح های خود را به چاپ برسانند.
در چاپ دیجیتال برای ذخیره کردن هر تصویر، از یک فرمول پیچیده ریاضی استفاده می شود.یکی از مهمترین مزایایی  آن این است که، زمان پاسخگویی سریعتر می شود این به علت تنظیم حداقل فشار ایجاد شده در سیستم ثبت چند رنگ است. این عامل سبب حذف بسیاری از فرآیندهای وقت گیر می شود. یکی دیگر از مزایای این نوع چاپ ها توانایی ارائه چاپ متغیر است. این بدان معنی است که هر قطعه چاپ می تواند اطلاعات مختلفی در اختیار آن قرار دهد که شخصی سازی و سفارشی سازی آن با فرآیندهای آنالوگ انجام می شود.

دستگاه چاپ دیجیتال بر اساس کارکرد و نوع چاپی که دارند به انواع دستگاه چاپ فلکس و بنر، دستگاه چاپ یووی، دستگاه لیزر، دستگاه چاپ روی تمامی سطوح (فلت بد)، دستگاه چاپ پارچه ۴ رنگ، دستگاه حکاکی، CNC ،دستگاه کاترپلاتر و دستگاه سه کاره پارچه نویس، دسته بندی می شوند که می توان با استفاده از دستگاه های چاپ دیجیتال به چاپ بنر، چاپ استند، چاپ کتاب، چاپ سررسید اختصاصی (چاپ سالنامه اختصاصی)، چاپ فلکسی، چاپ مش، چاپ استیکر، چاپ ساک دستی و … پرداخت.
دستگاه چاپ دیجیتال باید قابلیت چاپ در فرمت های بزرگ، عریض و متوسط را داشته باشد. در صورتی که دستگاه برای چاپ با فرمت بزرگ استفاده می شود، می تواند چاپ هایی در ابعاد بیش از  ۳A تا عرض ۱۵۰ سانتیمتر را انجام دهد. دستگاههای چاپ دیجیتالی که برای فرمت های عریض استفاده می شوند، می توانند ابعاد چاپ از عرض ۱۵۰ سانتیمتر تا عرض ۵۰۰ سانتیمتر را بر عهده بگیرند.
با استفاده از فن آوری های چاپ دیجیتال به طراح این اجازه را می دهد تا گزینه های بیشتری را برای طرح خود بدلیل اینکه این نوع چاب ها بصورت غیر تماسی می باشد بکار بگیرد.براساس دلایل گفته شده صنعت چاپ گرایش به چاپ دیجیتال پیدا کرده و درنتیجه توسعه و پذیرش آن به سرعت افزایش پیدا کرده است. خریداران چاپگرها می خواهند ریسک پذیری و هزینه های نگهداری را از بین ببرند. نسخه های چابگرهای دیجیتالی می تواند بصورت سفارشی با نهایت دقت و در کوتاه ترین زمان ممکن طرح های شما را به چاپ برساند.سایر مزایای این نوع چاپ ها شامل شخصی سازی سفارشات، خرابی کمتر، پردازش سریع تر، دارای ذخیره سازی آرشیو اطلاعات، تحویل به موقع چاپ و … می باشد. با استفاده از توانایی چاپ دیجیتال می توانید بسیاری طرح های دیجتالی خودتان همچون چاپ بنر ، چاپ سررسید و .. خود را به بهترین وجه به چاپ برسانید.​​​​​​​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *